FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

1. Dlaczego nie ma paska postępu ładowania pliku?

Bo nie. To jest mobilny uploader i nie ma takiej potrzeby by dodatkowo wywoływać zapytania dot. prędkości wysyłania pliku i rozmiaru jaki aktualnie jest wysłany.

Jeśli jednak nie możesz bez tego żyć, wystarczy że skorzystasz z jakiejś nowoczesnej przeglądarki, która pokazuje pasek postępu wrzucanego pliku np. Google Chrome, która w lewym dolnym rogu pokazuje procentowo stopień uploadu:
ProgressBar Chrome - Uper.pl2. Czy mogę zmienić nazwę pliku, który już upnąłem?

Tiaa, wystarczy że przejdziesz do zakładki 'Moje pliki', a następnie klikniesz na ikonkę: Zmień nazwę - ikonka Szybka zmiana nazwy3. Czy mogę zmienić rozszerzenie pliku, który już upnąłem?

Oczywiście, wystarczy że będziesz postępować tak samo jak we wcześniejszym kroku i zamienisz format po kropce:
Zmiana formatu4. Czy mogę zablokować innym użytkownikom dostęp do moich plików?

Jasne, wystarczy że zmienisz uprawnienia do folderu, w którym są te pliki. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

a) SZYBKO I PROSTO: otworzyć folder, w którym znajdują się te pliki i zmienić uprawnienia do niego klikając na ikonkę folderu: " tak jak na załączonym obrazku:
zmiana uprawnień

b) WYGODNIE I KONKRETNIE: przejść do ustawień folderu klikając na odnośnik 'Edytuj' obok nazwy folderu:
edycja folderu

Naszym oczką ukażą się takie opcje:
zaawansowana edycja folderu

Teraz dodatkowo możemy ustawić czy pliki prywatne są widoczne tylko dla nas. Do wyboru mamy dwie grupy: znajomi & rodzina - do tych grup możemy sami dodawać użytkowników. Aby tego dokonać należy wybrać grupę użytkownika podczas dodawania go na naszą listę kontaktów. Jeśli już dodaliśmy kogoś do naszej listy kontaktów nic nie szkodzi - dalej możemy zmienić jego grupę, wystarczy edytować kontakt :)5. Czy będzie dostępna wyszukiwarka plików?

Nie, nasz serwis służy tylko i wyłącznie do przechowywania plików.6. Jestem zainteresowany współpracą/chciałbym zamieścić reklamę w tym serwisie, do kogo mam się zwrócić?

Wystarczy że skorzystasz z naszego formularza kontaktowego